„Usuwanie odpadów z folii rolniczych i innych odpadów

pochodzących z działalności rolniczej” – Wykonane!

Miło nam poinformować, że w dniach 15-17 czerwca 2020r. został zrealizowany na terenie naszej gminy w miejscowości Góry program pn. „Usuwanie odpadów z folii rolniczych
i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”.

Celem programu jest rozwój systemów zagospodarowania odpadów z tworzyw sztucznych pochodzących z rolnictwa takich jak:
-folia rolnicza biała

-folia rolnicza czarna

-siatka i sznurki do owijania balotów

-opakowania po nawozach

-opakowania typu Big Bag

W ramach projektu rolnicy z terenu gminy Białogard oddali  nieodpłatnie   28,340 ton zgromadzonych w swoich gospodarstwach odpadów pochodzących z działalności rolniczej. Nadmienić tu trzeba, iż jeszcze niedawno rolnicy mogli mieć problem z utylizacją tego rodzaju odpadów. Obecnie dzięki programom rządowym i pomocy samorządów problem ten zaczyna zanikać.

Odbioru w/w odpadów w dniu 18 czerwca 2020r. dokonała firma Z.P.H.U.”BRYKO-LAND” Łukasz Paszkowski.

Program jest dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej w Warszawie,

Poza udostepnieniem terenu jako tymczasowego miejsca składowania odpadów oraz przeprowadzeniem całej procedury ubiegania się o dofinansowanie, wyłonieniem wykonawcy i współpracą z zainteresowanymi rolnikami, Gmina pozyskała 14 169,86 zł pokrywając
w ten sposób koszt odbioru i utylizacji odpadów dostarczonych przez rolników.