U w a g a
mieszkańcy Gminy Białogard
Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Białogardzie informuje
Szanowni Państwo !

Z uwagi na ograniczenia związane z epidemią COVID-19 szczepienia ochronne przeciwko wściekliźnie mogą być realizowane wyłącznie w zakładach leczniczych dla zwierząt lub na podstawie zgłoszenia posiadacza zwierzęcia zakład leczniczy dla zwierząt może świadczyć usługi weterynaryjne poza swoją siedzibą. Obowiązkiem posiadacza zwierzęcia jest doprowadzenie zwierzęcia do zakładu leczniczego dla zwierząt celem poddania go szczepieniu ochronnemu. Tym samym masowe, okresowe szczepienia psów i kotów poza siedzibą zakładu leczniczego dla zwierząt nie powinny być prowadzone, ponieważ działanie takie może nieść ryzyko rozwleczenia choroby zakaźnej koronowirozy wśród ludzi. Należy również przypomnieć, że posiadacze psów są obowiązani zaszczepić psy przeciwko wściekliźnie w terminie 30 dni od dnia ukończenia przez psa 3. miesiąca życia, a następnie nie rzadziej niż co 12 miesięcy od dnia ostatniego szczepienia. Proszę o przekazanie powyższej informacji w sposób zwyczajowo przyjęty sołtysom z prośbą o dalszą ich dystrybucję wśród posiadaczy zwierząt.

Marek St. Kubica

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Białogardzie