20 LAT MINĘŁO – JUBILEUSZ SZKOŁY PODSTAWOWEJ IMIENIA JULIANA TUWIMA W STANOMINIE

6 marca 2020 roku obchodziliśmy jubileusz 20-lecia Szkoły Podstawowej w Stanominie, która od roku z dumą nosi imię Juliana Tuwima. Była to uroczystość niezwykle ważna dla całej społeczności szkolnej. Minęło 20 lat, w których zachodziło wiele zmian, a kolejne pokolenia opuszczały mury naszej szkoły. Jubileusz był okazją do wspomnień, bo czas zwykle sprawia, że pewne zdarzenia umykają z naszej pamięci. Przedstawiona przez uczniów historia szkoły przywołała wspomnienia i sprawiła, że te niezapomniane i wyjątkowe chwile ożyły na nowo w naszych sercach. Na uroczystość przybyło wielu znamienitych gości, których serdecznie przywitał dyrektor szkoły pan Krzysztof Skrzycki, dziękując jednocześnie za przyjęcie zaproszenia. Gościliśmy m.in. Senator RP VII, VIII i IX kadencji panią Grażynę Annę Sztark, Wójta Gminy Białogard pana Jacka Smolińskiego, Sekretarz Gminy Białogard panią Alicję Kubiś, Przewodniczącą Rady Gminy Białogard panią Annę Suszyńską, Przewodniczącego Rady Miasta Białogard pana Tomasza Strząbałę, dyrektorów szkół - panią Elżbietę Trzcińską i panią Agnieszkę Zasztowt, oraz przedstawicieli: Rady Gminy, Rady Powiatu, rodziców, emerytowanych nauczycieli i pracowników, absolwentów, sympatyków i sponsorów szkoły. Świadomość tego, że tak wiele osób i instytucji nas wspiera, jest dla nas inspiracją i bodźcem do jeszcze lepszej i skuteczniejszej pracy, jaką wkładamy w kształcenie i wychowanie naszych uczniów. Obchody jubileuszu poprzedziliśmy uroczystym złożeniem „Kapsuły Czasu”, w której znalazły się pamiątki z teraźniejszości. Należą do nich: senatorski dzwoneczek podarowany nam przez Panią Senator Grażynę Annę Sztark z okazji uroczystości nadania szkole imienia Juliana Tuwima, podręcznik i zeszyt, piórnik, telefon komórkowy, listy do naszych przyjaciół z przyszłości, zdjęcia wszystkich klas, historię naszej szkoły i egzemplarz aktualnej gazety. Zamknięcia i wkopania „Kapsuły Czasu” dokonał dyrektor szkoły Krzysztof Skrzycki wraz z przedstawicielami uczniów. Kapsuła zostanie wykopana i otwarta za 10 lat.

Dyrektor szkoły: Krzysztof Skrzycki