Powiatowy dzień sołtysa   Powiatowy Dzień Sołtysa (przypadający na 11 marca) obchodzony był w bieżącym roku w dniu 18 marca w miejscowości Stanomino w Gminie Białogard. Na zaproszenie Pana Jacka Smolińskiego Wójta Gminy Białogard odpowiedziało 47 gospodarzy wsi reprezentujących 3 gminy z powiatu białogardzkiego. Każdy z uczestników sobotnich obchodów otrzymał listy gratulacyjne wręczane zarówno przez władze danej gminy jak i Senator Panią Grażynę Annę Sztark. W uroczystościach uczestniczyli również włodarze powiatu, miasta Białogard, gminy Karlino, Tychowo, Białogard, radny Sejmiku Zachodniopomorskiego, Przewodnicząca Rady Powiatowej Powiatu Białogardzkiego Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej, Kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Białogardzie oraz przedstawiciel firmy Poldanor. Padło wiele pięknych słów pod adresem Sołtysów.
   Część artystyczną uświetnił występ uczniów ze Szkoły Podstawowej w Rogowie pod kierownictwem Pani Elżbiety Trzcińskiej wieloletniego dyrektora tej placówki. Następnie usłyszeliśmy krótki recital gitarowy w wykonaniu Pana Tomasza Trybusia, nauczyciela w Zespole Szkół w Stanominie, muzyka, mieszkańca gminy Białogard oraz kilka fraszek, wierszy, a nawet mini quiz przeprowadzony przez Pana Mariana Florków, emerytowanego nauczyciela, byłego pracownika kuratorium oświaty, miłośnika historii, satyryka, pisarza i poetę. Po części oficjalnej obecni na uroczystości Dnia Sołtysa mieli okazję skosztować przepysznych potraw przygotowanych również przez mieszkankę gminy Białogard. Chwile spędzone w gronie osób czynnie biorących udział w życiu społecznym mieszkańców, możliwość wymiany poglądów, doświadczeń, rozmowy nie tylko na tematy służbowe, pozwoliły nawiązać wiele nowych kontaktów.
   Dziękujemy wszystkim za przybycie, artystom za stworzenie wyjątkowej atmosfery, a niezawodnym Paniom za wspaniałe przyjęcie i obsługę.