VIII EDYCJA TROPEM WILCZYM – BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH.

„Od 2013 roku Fundacja Wolność i Demokracja realizuje projekt Tropem Wilczym – bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych.
W setkach miast Polski tego samego dnia odbywają się okolicznościowe biegi dla uczczenia pamięci o Żołnierzach Wyklętych. Ideą Biegu jest propagowanie wiedzy z zakresu historii najnowszej w sposób atrakcyjny dla osób w każdym wieku oraz popularyzacja biegania jako formy rodzinnego spędzania wolnego czasu.
W każdej edycji można pobiec trasą honorową, obligatoryjną dla wszystkich miast – 1963 m. To dystans symbolizujący rok śmierci ostatniego Niezłomnego, który poległ w walce czynnej – Józefa Franczaka pseud. Lalek, Laluś.” (cyt.internet)
Mieszkańcy Gminy Białogard, już po raz drugi, oddali hołd Żołnierzom Wyklętym. 1 marca br. wokół terenu malowniczo położonego jeziora Byszyno, dzięki uprzejmości właścicieli tego miejsca; dzieci, młodzież, rodzice, dziadkowie, wszyscy którzy zapragnęli spędzić ten dzień w atmosferze historyczno-kulturalnego eventu, mogli przeżyć moc atrakcji. Każdy uczestnik biegu otrzymał wyjątkowy pakiet startowy, który zawierał unikatowe koszulki z Bohaterami edycji Biegu Tropem Wilczym, wybranymi spośród Żołnierzy, którzy przeżyli represje i pokazali swoją niezłomność.
171 osób, mieszkańców gminy Białogard, ale i przybyłych z innych terenów, zgłosiło chęć przeżycia tego dnia w sposób wyjątkowy i to oni pokazali swoją przynależność i patriotyzm.
Po wyczerpującym biegu na wszystkich obecnych czekała gorąca grochówka, kiełbaska, a nawet grzaniec. Tego dnia również słońce okazało się łaskawe i swymi promieniami otoczyło miejsce odbywającego się biegu. Atrakcją była obecność przedstawicieli Związku Piłsudczyków oraz strażaków z OSP Rogowo i ratowników z WOPR.
Wielkie podziękowania kierujemy do wszystkich uczestników biegu, przedstawicieli mediów oraz tych którzy współuczestniczyli w organizowaniu tego wyjątkowego dnia.