BEZPIECZNE FERIE 2020

Wzorem lat ubiegłych, w czasie ferii i w okresie bezpośrednio je poprzedzającym strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rogowie oraz Komendy Powiatowej PSP
w Białogardzie przeprowadzili serię spotkań edukacyjnych dla mieszkańców gminy i miasta Białogard. Spotkania odbyły się w miejscowościach: Białogard (dwukrotnie w Przedszkolu nr 1), Rogowo, Byszyno, Czarnowęsy, Klępino Białogardzkie i Dębczyno. Docelową grupą była młodzież, ale na spotkaniach nie zabrakło także dorosłych. Tematyka obejmowała m. in. zasady bezpiecznego zachowania podczas ferii zimowych, postępowania w sytuacji wybuchu pożaru, a także zapoznano uczestników z działalnością jednostki OSP w Rogowie. Przedstawiono także podstawowe zasady prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz sposób układania poszkodowanej osoby w pozycji bezpiecznej. Omówiono również elementy wyposażenia osobistego strażaka, a dzieci mogły przymierzyć strażacki hełm i ubranie specjalne. Zaangażowanie słuchaczy na wszystkich spotkaniach było bardzo duże, młodzież chętnie uczestniczyła w pokazach i ćwiczeniach.

Wierzymy, że tego rodzaju działania zwiększają poziom wiedzy i umiejętności
z dziedziny ratownictwa, co pozytywnie wpływa na poziom bezpieczeństwa naszych mieszkańców.