Dnia  08 listopada 2019r., w świetlicy wiejskiej w Kościernicy odbyła się II 0limpiada Kulinarna dla Kobiet pt. ,,Potrawy mojej babci"
Organizatorami Olimpiady byli:

1) Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich Gminy Białogard LIDERKA
2) Zachodniopomorska Izba Rolnicza
3) Urząd Gminy Białogard

Podczas Olimpiady, powołana Komisja oceniała: 1) prezentację przygotowanej wcześniej własnej potrawy,  2) ucieranie ziemniaków na czas, 3) ubicie piany z białek na czas,  4) usmażenie naleśnika z podrzuceniem.

Rywalizacja była zacięta lecz przebiegała w przyjacielskiej atmosferze, w formie zabawy.
W Olimpiadzie uczestniczyli również dwaj Panowie, którzy wykazali się ciekawym kunsztem kulinarnym i wcale nie okazali się słabsi od uczestniczek płci żeńskiej.

Po zliczeniu punktów z wszystkich konkurencji, wyłoniono zwycięzcę tegorocznej Olimpiady.
Największą liczbę punktów zdobyła i zajęła pierwsze miejsce mieszkanka Kościernicy Pani Regina Janusiak.
Wszyscy uczestnicy otrzymali wartościowe nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Poza konkurencją, swoje umiejętności i techniki w smażeniu naleśnika z podrzuceniem, pokazali również :
Wójt Gminy Białogard Pan Jacek Smoliński oraz Radny Rady Gminy Białogard Pan Radosław Kłys.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom Olimpiady, jej organizatorom i sponsorom.
Tego typu spotkania integrują mieszkańców Naszej Gminy.

Radosław Kłys