W wyniku realizacji projektu unijnego w naszej gminie powstała nowa ogólnodostępna wielopokoleniowa Strefa Rekreacji. Nowo zagospodarowany plac zaopatrzony został w wiatę ze stołami i ławami, grill, palenisko na ognisko oraz świetnie wyposażony plac zabaw. Koszt całego przedsięwzięcia to 184 tys. zł z czego dofinansowanie z Programu Rybactwo i Morze 2014-2020 wyniosło 123 tys. zł.

Strefę Rekreacji oficjalnie otworzył Wójt Jacek Smoliński wraz z Radnym Marcinem Penderem i Sołtys Emilią Franczak w obecności samorządowców z terenu Gminy oraz mieszkańców Białogórzyna. Plac został przekazany do użytkowania z końcem września br., do czasu oficjalnego otwarcia mieszkańcy mieli okazję do jego legalnego testowania oraz wnieśli swój wkład w ulepszenie nowopowstałego miejsca. W ramach wspólnego działania ochotnicy z sołectwa posadzili rośliny ozdobne oraz uporządkowali teren znajdujący się w sąsiedztwie.

Uroczyste otwarcie, które było inicjatywą mieszkańców Białogórzyna pod przewodnictwem Sołtys – Emilii Franczak, nastąpiło 12 października 2019 r. Sołectwo we własnym zakresie zorganizowało poczęstunek i konkurencje dla najmłodszych, zaś Gmina ufundowała nagrody rzeczowe dla dzieci i młodzieży. Jedyne co zawiodło to pogoda, jednak mimo deszczu panowała wspaniała atmosfera, prawdziwym hitem uroczystości okazały się ziemniaki z parnika i zjazd linowy. Nowo powstała Strefa spełnia oczekiwania mieszkańców, oprócz funkcji rekreacyjnej wzbogaca ona funkcję integracji społecznej, czego doskonałym dowodem było działanie mieszkańców.