W dniu 9 października druhowie z OSP w Rogowie podpisali umowę dotacyjną z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie na dofinansowanie zakupu nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego oraz odebrali z rąk wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pawła Szefernakera symboliczny czek. Jest to już ostatni etap montażu finansowego, który składa się ze środków pochodzących z budżetu Gminy Białogard, Komendanta Głównego PSP, Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz z wkładu własnego jednostki, na który składają się środki pozyskane z Nadleśnictwa Tychowo, Nadleśnictwa Białogard, Nadleśnictwa Połczyn Zdrój, Starostwa Powiatowego w Białogardzie, Gminy Białogard  i OSP w Rogowie. Należy zaznaczyć, że największą część dokłada właśnie NFOŚiGW oraz WFOŚiGW w Szczecinie, a współpraca i pomoc ze strony pracowników oddziału w Koszalinie była na bardzo wysokim poziomie.

Podpisana jest także umowa na wykonanie samochodu dla naszej jednostki z firmą MOTO-TRUCK z Kielc. Całość przedsięwzięcia ma się zamknąć w kwocie 769800 zł. Będzie to auto marki IVECO i ma się pojawić w naszej gminie jeszcze przed końcem roku, aby stać na straży bezpieczeństwa jej mieszkańców. Mamy pewność, że dzięki temu zakupowi strażacy ochotnicy będą mieli nowoczesne narzędzie do ćwiczeń i prowadzenia akcji ratowniczo-gaśniczych i jeszcze szybciej będą mogli reagować w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia mieszkańców, a także awarii zagrażających środowisku. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

Przemysław Zawadzki