W sobotę 28 września br. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Białogardzie Państwo Zofia i Walenty Głowaccy z Zagórza obchodzili jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego.
„To wzruszająca chwila, w której wraz z Państwem możemy uczestniczyć i być jej świadkami. Wspólne lata to symbol wzajemnego zrozumienia, wielu kompromisów oraz wzajemnego przebaczania sobie błędów. To wzór i piękny przykład dla młodych ludzi, którzy decydują się zawrzeć związek małżeński i założyć rodzinę.

Jesteście Państwo przykładem wierności dla innych małżonków, a dzisiejsze spotkanie jest symbolicznym wyrazem uznania dla Waszego wspólnego życia.”

Tymi słowami Wójt Gminy Białogard Jacek Smoliński przywitał Jubilatów i obecnych na uroczystości członków rodziny Państwa Głowackich.

Trud pracy i wyrzeczeń dla dobra rodziny został doceniony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, czego dowodem jest przyznanie medali za „Długoletnie Pożycie Małżeńskie". I to w imieniu Prezydenta RP Wójt Jacek Smoliński z Sekretarzem Gminy Alicją Kubiś wręczył dostojnym Jubilatom te wyjątkowe medale wraz z listem gratulacyjnym i życzeniami długich lat w zdrowiu i szczęściu.

To kolejni jubilaci, mieszkańcy naszej gminy, na których patrzyliśmy z podziwem i szacunkiem, bo to wyjątkowe wydarzenie nie tylko dla Państwa Głowackich ale i dla całej społeczności Gminy Białogard.

GRATULUJEMY!

Państwo Głowaccy od początku małżeństwa mieszkają w Zagórzu w gminie Białogard. Przez 50 wspólnych lat doczekali się 5-ga dzieci, 13-rga wnucząt i 5-rga prawnucząt. Pani Zofia jako pracownik poczty polskiej, codziennie dostarczała mieszkańcom okolicznych wsi dobre i złe wieści, renty i emerytury, przesyłki małe i duże ale i nie zabrakło zwykłego, ludzkiego, życzliwego słowa. Pan Walenty natomiast początkowo był pracownikiem Kombinatu Stanomino, a później PGR Nasutowo. Dziś oboje są na zasłużonej emeryturze.
Z upodobaniem dbają o przydomowy ogród warzywny i cieszą się każdą chwilą spędzoną w gronie licznej rodziny.