15 sierpnia w miejscowości Lulewice odbył się VII Bieg  Pamięci Golgoty połączony z akcją "Stop uzależnieniom". Imprezę otworzył inicjator, pomysłodawca wybudowanej  10 lat temu Golgoty w Lulewicach   Pan Waldemar Januszewski.

W Biegu wzięło udział kilkudziesięciu uczestników w różnym wieku zarówno z terenu gminy Białogard jak i innych miejscowości sąsiednich gmin: z Lulewic,  Lulewiczek, Domacyna, Połczyna Zdroju oraz Żelimuchy. Zaskoczeniem wielkim była obecność reprezentanta Manowa z pod Koszalina Pana Józefa Szczeblewskiego, którego towarzyszem życia jest ponad 30 letnia proteza nogi. Wszyscy uczestnicy Biegu otrzymali dyplomy, medale  i upominki, a  zwycięscy dodatkowo nagrodzeni zostali pucharami. Dziękujemy wszystkim biegaczom za udział oraz tym którzy pomogli w przygotowaniu imprezy, m.in. Radnej Pani Emilii Majewskiej, sołtysowi wsi Lulewic Pani Kindze Januszewskiej oraz Gminie Białogard za wsparcie finansowe.

Zapraszamy za rok.