W dniu 27 maja br. miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Wójt Gminy Białogard Jacek Smoliński złożył wizytę w domu Państwa Róży i Jana Lipczyńskich z miejscowości Buczek, gmina Białogard, którzy 50 lat temu zawarli związek małżeński. Złote Gody to szczególne wydarzenie również dla całej społeczności Gminy Białogard. Wspólnie przeżyte lata to symbol wzajemnego zrozumienia, wielu kompromisów oraz wzajemnego przebaczania sobie błędów. To wzór i piękny przykład dla młodych ludzi, którzy decydują się zawrzeć związek małżeński i założyć rodzinę. „Nie sztuką jest pokochać ale sztuką jest wytrwać w miłości na dobre i złe, jesteście Państwo przykładem wierności dla innych małżonków, a dzisiejsze spotkanie jest symbolicznym wyrazem uznania dla waszego wspólnego życia”. Tymi słowami Wójt Jacek Smoliński złożył gratulacje, a następnie odznaczył oboje małżonków, przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za Długoletnie Pożycie Małżeńskie medalami. Gratulujemy i życzymy kolejnych długich, wspólnie spędzonych lat.