IMG 20190226 183932

W dniu 26 lutego 2019r. w świetlicy wiejskiej w Kościernicy, odbyło się szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla mieszkańców Kościernicy. Hasłem przewodnim szkolenia było : ,, Spieszmy się pomagać potrzebującym". Szkolenie to przeprowadzone zostało przez druhów Ochotniczej Straży Pożarnej w Kościernicy na prośbę radnego Rady Gminy Białogard Pana Radosława Kłysa. Zaproszony został na nie również strażak z Państwowej Straży Pożarnej w Białogardzie, który podzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem, udzielając wykładu teoretycznego. Szkolenie składało się  z dwóch części:

I Część pokazowa - prowadzona przez druhów Ochotniczej Straży Pożarnej i członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Kościernicy

II Część praktyczna - przy udziale mieszkańców Kościernicy

Tematem przewodnim szkolenia było :

1. Pierwsza pomoc w sytuacji nagłego zatrzymania krążenia

2. Obsługa automatycznego defibrylatora

3. Postępowanie w przypadku zawału mięśnia sercowego

4. Prawidłowe zabezpieczenie poszkodowanego na desce ratowniczej.

Radosław Kłys

Radny Gminy Białogard