111

W bieżącym roku spotkaliśmy się w filii bibliotecznej w Podwilczu w przeddzień Święta Kobiet, a to za sprawą naszego specjalnego gościa, Pani mgr Cecylii Judek - polonistki, bibliotekarki z Książnicy Pomorskiej im. Stanisława Staszica w Szczecinie.
Pani Cecylia Judek jest współorganizatorką wielu wystaw, konferencji i spotkań literackich odbywających się w Książnicy Pomorskiej. Współpracuje ze środowiskami kulturalnymi
i naukowymi regionu. Pozyskuje do zbiorów biblioteki cenne archiwa rodzinne i spuścizny literackie. Ciekawostką jest to, że jej rodzice mieszkali w budynku gdzie mieści się w chwili obecnej filia biblioteki w Podwilczu.
Tematem przewodnim spotkania była „Irena Sendlerowa -Sprawiedliwa Wśród Narodów Świata. Patronka roku 2018. Matka Dzieci Holokaustu”.
Serdecznie dziękujemy Pani Cecylii Judek za przybycie i wspaniały, ciekawy wykład.
Mieszkanki Podwilcza jak co roku przygotowały wspaniałe potrawy, które „pieściły” nasze podniebienia.
                 Dziękuję dyrektor Pani Ewie Juszczyk-Lachs za udział w spotkaniu i wszystkim uczestniczkom za wspaniale spędzony czas.

Agnieszka Dziubińska