W piątek 8 marca br. w Urzędzie Gminy Białogard odbyło się spotkanie pań z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet.

Spotkanie zorganizowało Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich Gminy Białogard „Liderka”
w ramach zadań zleconych przez Pana Wójta Gminy Jacka Smolińskiego.

W spotkaniu wzięło udział ponad 50 Pań z terenu Gminy Białogard oraz dwóch Panów
w osobach Piotra Kozickiego – Radnego Powiatu Białogardzkiego oraz Damiana Janusiaka – Sołtysa wsi Kościernica.

Wśród Pań zaproszenie przyjęły – Przewodnicząca Rady Gminy Białogard Aneta Drąg oraz Panie radne gminy, Pani Alicja Kubiś – Sekretarz Gminy, Pani Monika Puchta – Kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Białogardzie, Dyrektorki Szkół w Rogowie, Pomianowie
i Kościernicy.

Oczywiście były też same „Liderki”, sołtyski wsi, rolniczki i inne mieszkanki gminy.

Spotkanie było przy kawie i smacznym cieście. Każda z Pań otrzymała piękną Prymulkę zakupioną z gospodarstwa ogrodniczego w Łęcznie.

Na koniec spotkania Panie pozowały do wspólnego zdjęcia.

Był to początek świętowania, gdyż w wielu miejscowościach zaplanowano wieczorne spotkania z Paniami.

Jadwiga Majewska Prezes „Liderki”