20190301 120345

1 marca 2019 w Szkole Podstawowej w Stanominie odbył się Gminny Finał Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Naszą szkołę w kategorii klas podstawowych I-VI reprezentowali uczniowie z klasy V: Katarzyna Stolarczyk i Wanesa Mioduszewska zaś w kategorii klas VII -VIII uczniowie z klasy VII: Oliwia Durawa i Jakub Raczyński.

Turniej odbył się w dwóch etapach. Pisemny test jednokrotnego wyboru składający się z 30 pytań wyłonił 3 najlepszych zawodników, którzy później rywalizowali w II etapie, odpowiadając na pytania komisji konkursowej . Do drugiej części zawodów w kategorii szkół podstawowych klas I-VI  przeszła Wanesa Mioduszewska, natomiast w kategorii klas VII-VII – Oliwia Durawa. W swojej kategorii Wanesa Mioduszewska zajęła III miejsce, a Oliwia Durawa –pierwsze. Dziewczyny będą reprezentować naszą szkołę i gminę w kolejnej części zawodów powiatowych w Białogardzie.

Uczniowie mieli również okazję wysłuchać wykładu strażaków na temat bezpieczeństwa i resuscytacji. Na koniec Wójt Gminy Białogard Jacek Smoliński i oficerowie Powiatowej Straży Pożarnej w Białogardzie wręczyli wszystkim uczestnikom zawodów nagrody i upominki ufundowane przez PSP i Nadleśnictwo Białogard.

Tomasz Bohdziewicz