1

W dniu 13 lutego Wójt Gminy – Jacek Smoliński wraz z Panią Żanetą Szadziewską wręczyli nagrody laureatom Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem "Zapobiegajmy Pożarom", którego gminny finał odbył się 23 listopada 2018r. Organizatorami był Urząd Gminy Białogard oraz Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Białogardzie.
Jury w składzie:

Pani Alicja Kubiś – Sekretarz Gminy Białogard,

Panie Stanisława Banaszak, Joanna Czupreta i Żaneta Szadziewska, bryg. Jacek Szpuntowicz - Komendant Powiatowy PSP w Białogardzie mł. bryg. Przemysław Zawadzki – Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Białogardzie, wyłoniło po pięć prac z każdej kategorii, które zostaną przesłane na etap powiatowy konkursu. Wśród wyłonionych prac znalazły się prace uczniów SP Kościernica:

II grupa wiekowa - szkoła podstawowa klasy I-III

Zimny Jan – miejsce I