Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rogowie przeprowadzili w dniu 18 stycznia 2019 roku spotkanie edukacyjne dla mieszkańców Dębczyna. Do świetlicy wiejskiej przybyło 10 dorosłych, 21 dzieci i młodzieży oraz 6 strażaków. Zajęcia przeprowadzono w formie prezentacji oraz pokazu, a tematyka obejmowała m. in. zasady bezpiecznego zachowania podczas ferii zimowych, postępowanie w sytuacji wybuchu pożaru, zgłaszanie zdarzeń pod numer alarmowy oraz zagadnienia związane z występowaniem tlenku węgla. Przedstawiono także podstawowe zasady prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz sposób układania poszkodowanej osoby w pozycji bezpiecznej. Słuchacze bardzo aktywnie uczestniczyli w spotkaniu zadając wiele pytań i chętnie ćwicząc ze sprzętem. Zaprezentowano także czujnik tlenku węgla, omówiono zasadę jego działania i przekazano ulotki informacyjne akcji „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”. Omówiono także elementy wyposażenia osobistego strażaka, a dzieci mogły przymierzyć strażacki hełm i ubranie specjalne. Ponadto zachęcano dzieci do udziału w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej, który już rozpoczyna się w szkołach naszej gminy. Gospodarze spotkania przygotowali poczęstunek, strażacy rozdali dzieciom drobne upominki, a całość zakończono wspólnym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Spotkania nie udałoby się zorganizować bez zaangażowania Radnej Gminy Białogard pani Anety Drąg, pani świetlicowej Moniki Gąsiorowskiej oraz Komendy Powiatowej PSP w Białogardzie, która użyczyła części sprzętu do przeprowadzenia spotkania. Zapraszamy na następne spotkania:

• w Rogowie – 25 stycznia 2019 roku, godzina 15:00
  • w Byszynie – 26 stycznia 2019 roku, godzina 13:00