otwp plakat

Urząd Gminy Białogard, Nadleśnictwo Białogard oraz Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Białogardzie, we współpracy ze szkołami gminy Białogard, zapraszają młodzież do udziału w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

W turnieju młodzież uczestniczy w dwóch grupach wiekowych:

I grupa – uczniowie szkół podstawowych, klasy I-VI,

II grupa - uczniowie szkół podstawowych, klasa VII, VIII oraz III klasa gimnazjum.

Eliminacje szkolne odbędą się w poszczególnych szkołach w dniu 15 lutego 2019 roku (piątek), natomiast eliminacje gminne odbędą się 01 marca 2019 roku (piątek) w szkole podstawowej w Stanominie. O szczegóły proszę pytać nauczycieli.

. . : : PLAKAT TURNIEJU : : . .