01

19 listopada 2018 r. w Urzędzie Gminy Białogard odbyła się pierwsza sesja nowo wybranej Rady zwana inauguracyjną. Ma ona szczególne znaczenie, gdyż to w jej trakcie zostały powołane władze Rady Gminy Białogard.

Radni po odczytaniu roty: Wierny konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwe, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców” , wywołani kolejno, wypowiedzieli słowo „Ślubuję”.

Również tego dnia nowo wybrany, aczkolwiek na drugą już kadencję, Wójt Gminy Białogard Pan Jacek Smoliński złożył uroczyste ślubowanie.

Ponadto w programie pierwszej sesji znalazły się punkty dotyczące wyboru Przewodniczącego i Wiceprzewodniczącego Rady Gminy oraz ustalone zostały składy komisji stałych Rady Gminy Białogard.

Przewodniczącym Rady została Pani Aneta Drąg zaś wiceprzewodniczącym Pan Marcin Pender.

Rada Gminy Białogard liczy 15 radnych, wśród których znalazło się trzech radnych poprzedniej kadencji.

Gratulujemy wszystkim.