12 października 2018 roku w Szkole Podstawowej w Stanominie obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uczestniczyliśmy w akademii przygotowanej przez uczniów klas piątych pod kierunkiem pani Aleksandry Muszyńskiej. Swoje święto mieli również pierwszoklasiści, którzy właśnie w tym dniu oficjalnie zostali przyjęci w poczet uczniów Szkoły Podstawowej w Stanominie. Pasowania na uczniów dokonał Dyrektor Szkoły – pan Krzysztof Skrzycki, który życzył dzieciom sukcesów oraz samych radosnych chwil w szkole. Gościem honorowym uroczystości była Sekretarz Gminy – pani Alicja Kubiś, która, w imieniu Wójta Gminy Białogard – pana Jacka Smolińskiego, przekazała życzenia wszystkim pracownikom szkoły oraz wręczyła nagrodę Wójta Gminy Białogard pani Marzenie Potaczek za zaangażowanie w pracy, osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze oraz nieustającą troskę o rozwój uczniów Szkoły Podstawowej w Stanominie. Życzenia swoim pracownikom złożył również Dyrektor Szkoły.