DSC 8111 1

8 października 2018 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Rogowie uczestniczyli w symbolicznym zasadzeniu „Drzewka Niepodległości” na terenie administracyjnym szkoły. Cała akcja o wymiarze patriotycznym związana była z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. Pomysłodawcą i koordynatorem przedsięwzięcia, które swoim zasięgiem objęło wszystkie szkoły w Gminie Białogard, był nauczyciel historii Tomasz Bohdziewicz. Patronat nad akcją objęły Lasy Państwowe Nadleśnictwo Białogard, które dostarczyły sadzonki drzew.

Uroczystego zasadzenia jarzębu pospolitego w obecności Dyrektor Szkoły Elżbiety Trzcińskiej, pracownika nadleśnictwa – Katarzyny Stypuły oraz reprezentacji uczniów z samorządów klasowych dokonał Wójt Gminy Białogard Jacek Smoliński.

Tomasz Bohdziewicz