DOŻYNKI GMINNE 2018 - Nasutowo   „Pragnę z tego miejsca podziękować za to, co gospodarze z pól zdołali zebrać pomimo różnych przeciwieństw, dziękujemy za determinację i wytrwały trud nieodmiennie towarzyszący pracy rolnika. Mamy świadomość, że pogoda i tego roku nie była łaskawa, niszcząca susza zaprzepaściła nadzieję na piękny, urodzajny plon. Tym bardziej pragnę z tego miejsca podziękować Wam i Waszym rodzinom za włożony wysiłek w zbiór zboża, z którego ziaren powstaje mąka, a z niej CHLEB owoc tej pracy. To tradycja nas współtworzy, niosąc nam i zakorzeniając w nas wartości, które wyznawały, i którymi żyły pokolenia naszych przodków.

Świętujmy więc Dożynki, by w ten sposób wyrazić szacunek i wdzięczność ludziom rolniczego trudu, pracy wykonywanej na pożytek własny i innych”.
Tymi słowami Wójt Gminy Białogard Jacek Smoliński podziękował rolnikom
w czasie uroczystości dożynkowych, jakie miały miejsce w dniu 22 września br.
w miejscowości Nasutowo, a które odbyły się dzięki olbrzymiemu zaangażowaniu pracowników Urzędu Gminy Białogard i świetlic wiejskich, pracownic Gminnej Biblioteki Publicznej i jej filii, Państwowej Straży Pożarnej w Białogardzie, OSP w Kościernicy, w Białogórzynie i w Stanominie, sołectwa Nasutowo oraz wielu innych osób i co istotne dzięki hojności sponsorów wymienionych poniżej.
Za Państwa obecność, za obecność wszystkich osób zaproszonych i tych którzy zechcieli zaproponowaną przez nas formą podziękować i świętować DZIĘKUJEMY.
Dziękujemy księżom celebrującym mszę świętą, Panu Pawłowi Mielcarkowi wraz z Chórem Kameralnym Bel Canto, uczniom Zespołu Szkół w Stanominie, którzy swoją piękną „nutą” wraz z nauczycielem Panem Tomaszem Trybusiem uświetnili uroczystość, Pani Aleksandrze Januszewskiej oraz Pani Dorocie Oszkiel i pracownikom Stowarzyszenia Integracji Społecznej „Droga” z Karlina, Panu Piotrowi Kozickiemu, Pani Bogusławie Bachorskiej wraz z zespołem „SINIAKI” z Sińc, Kamili Berkieta i Zuzi Lachs oraz wielu innym osobom, sympatykom naszej Gminy, na których zawsze można liczyć.

Lista sponsorów
• BANK SPÓŁDZIELCZY W BIAŁOGARDZIE Prezes IRENEUSZ GÓRSKI
• ARRIVA BUS Transport Polska Toruń/ Oddział Koszalin
• Polana Sp. z o.o. Żelimucha; PIOTR WIŚNIEWSKI, MARIUSZ SARNACKI, DANIEL SARNACKI