FUNDUSZE NA INFRASTRUKTURĘ SPORTOWĄ I REKREACYJNĄ   W dniu 2 lipca 2018 r. w siedzibie Urzędu Gminy Białogard Wójt Jacek Smoliński, w obecności sołtysów: Rychówka – Waldemara Jakowicza, Moczyłek – Bogdana Michaliszyna i Żelimuchy – Zofii Legięć, zawarł umowy z reprezentantem Województwa Zachodniopomorskiego – Wicemarszałkiem Tomaszem Sobierajem w sprawie projektów nagrodzonych w Konkursie „Granty sołeckie 2018” oraz w sprawie dofinansowania projektu „Modernizacja trybun przy terenie rekreacyjnym w miejscowości Stanomino”.

Laureaci Konkursu „Granty sołeckie 2018” zyskają dotacje na inwestycje w wysokości 10 tys. zł. Sołectwo Rychówko nagrodę przeznaczy na modernizację placu zabaw w Sińcach, planowane są nowe huśtawki i urządzenia do ćwiczeń plenerowych. W Moczyłkach powstanie siłownia napowietrzna z czteroma urządzeniami do ćwiczeń, w Żelimusze zaś plac zabaw zostanie doposażony w nowe huśtawki, boisko do piłki siatkowej oraz ławy i stół.
   Dofinansowanie w wysokości 20 tys. zł przeznaczone na poprawę i modernizację infrastruktury sportowej w 2018 r. pozwoli na remont i przebudowę trybun na terenie rekreacyjnym w Stanominie. Koszt całkowity zadania to 40 tys. zł. Dzięki realizacji projektu powstanie 336 miejsc na zmodernizowanych trybunach.
   Sport i rekreacja to dobry pomysł na spędzanie wolnego czasu, nie tylko wpływa na kondycję fizyczną i dobre samopoczucie, ale również sprzyja integracji mieszkańców. Gmina Białogard stawia na zdrowie i aktywność fizyczną swoich mieszkańców!