ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018 W ROGOWIE   22 czerwca 2018 r. o godzinie 9.00 Wójt Gminy Białogard Pan Jacek Smoliński, Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele, Pracownicy administracji i obsługi Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Rogowie wzięli udział w uroczystym apelu z okazji zakończenia zajęć dydaktyczno- wychowawczych w roku szkolnym 2017/2018.
To był rok wypełniony sukcesami uczniów i wieloma przedsięwzięciami, które miały na celu zapewnienie jak najlepszych warunków do realizacji działań dydaktyczno-wychowawczo-opiekuńczych.

W ramach projektu” Nowoczesna szkoła, nowoczesna edukacja...” Uczniowie mogli uczestniczyć w szeregu kół zainteresowań, doposażono pracownię matematyczną i przyrodniczą.
Co miesiąc nauczyciele korzystali ze szkoleń z zakresu rozwijania kompetencji kluczowych.
W ramach działań dotyczących profilaktyki zdrowotnej pozyskano fundusze na kompletne wyposażenie gabinetu medycyny szkolnej.
W ramach programu „Aktywna Tablica” pozyskano dofinansowanie do zakupu dwóch monitorów dotykowych.
Ogromnym zainteresowaniem Uczniów cieszył się również projekt „Tradycyjny sad”, który umożliwił im założenie na terenie szkoły małego sadu ze starymi odmianami jabłoni.
Realizacja tych wszystkich działań możliwa była dzięki dofinansowaniu z Organu Prowadzącego.
Ogromne zaangażowanie Nauczycieli, ich determinacja, sumienne wykonywanie obowiązków, zaangażowanie Rodziców i ciężka praca Uczniów przyczyniły się do uzyskania zadawalających efektów pracy dydaktycznej. Najwyższe wyniki uzyskali Uczniowie klasy IVa, których średnia ocen wyniosła 4,53.
14 uczniów klas IV-VI uzyskało wyniki, umożliwiające uzyskanie świadectwa z wyróżnieniem.
Byli to następujący uczniowie:
1) klasy IVa:
- Kościowski Adrian
- Angrot Michalina
- Kopeć Nadia
- Miszczak Małgorzata
- Palyonko Kirił
- Kwak Karina
- Świętlicka Anna
- Sławicka Milena
2) klasy IVb:
- Stolarczyk Katarzyna
3) klasy V:
- Wołodkowicz Martyna
4) klasy VI:
- Raczynski Jakub
- Durawa Oliwia,
- Łazoryk Asunta
- Jaciubek Julia
Puchar dla Najlepszego Ucznia Roku Szkolnego 2017/2018 przypadł uczniowi klasy VI Jakubowi Raczyńskiemu.
Oprócz osiągnięć w nauce, uczniowie tej szkoły odnieśli również wiele sukcesów w innych obszarach.
1. J. Raczyński , uczeń klasy VI został:
- laureatem Diecezjalnego Konkursu Religijnego,
- finalistą Konkursu Języka Polskiego zorganizowanego przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty,
- finalistą Konkursu Matematycznego zorganizowanego przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.
2. J.Jaciubek z klasy VI zajęła I miejsce w Gminnym Konkursie „Zapobiegajmy pożarom”.
3. O.Durawa i J. Raczyński, uczniowie klasy VI zajęli II i III miejsce w Powiatowym Finale Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.
4. A. Wasilewska, uczennica klasy II zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „W zdrowym ciele, zdrowy duch”.
5. J.Bartman , uczennica klasy I zajęła III miejsce w Gminnym Konkursie „Zakładka do książki.”
6. O.Durawa, uczennica klasy VI otrzymała jedno z dwóch wyróżnień w konkursie „ Lekturiada – w poszukiwaniu słowa” zorganizowanym przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.
7. Uczniowie szkoły zajęli I miejsce w gminnych zawodach „Sport i zabawa”.
8. Dziewczęta i chłopcy wywalczyli II miejsce w powiecie w turnieju tenisa stołowego.

Wszyscy wyróżnieni otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Wójta Gminy Białogard Pana Jacka Smolińskiego. Oprócz tych nagród, Pani Jolanta Borys ufundowała nagrodę dla najlepszego sportowca szkoły, którym został uczeń klasy VI Jan Łoś, zaś Ksiądz Ireneusz Blank ufundował nagrodę dla najlepszego ucznia zajęć religii, którym został Piotr Angrot z oddziału przedszkolnego dla dzieci 6 letnich.

To tylko najważniejsze z wielu osiągnięć Uczniów tej szkoły. Te wszystkie sukcesy mają swoich autorów. Oprócz Uczniów są nimi Nauczyciele i Rodzice. Ogromne słowa wdzięczności i podziękowania złożyli w swoich przemówieniach Wójt Gminy Białogard Jacek Smoliński oraz Dyrektor szkoły Elżbieta Trzcińska.
Całą uroczystość uświetniły występy artystyczne uczniów. Wysłuchaliśmy kliku utworów instrumentalnych , wykonanych na dzwonkach przez uczniów klasy III, piosenek w wykonaniu uczestników koła muzycznego oraz mogliśmy obejrzeć rock and rolla w wykonaniu sióstr Magdy i Małgosi Miszczak.
Z życzeniami radosnych i bezpiecznych wakacji, uczniowie rozeszli się do klas na ostatnie w tym roku spotkania z wychowawcami.