zakonczenie sp Kościernica   Rok szkolny 2017/2018 minął bardzo szybko, nadeszło jego zakończenie, a zatem czas na małe podsumowanie. Klasa, która w tym roku okazała się najlepszą, biorąc pod uwagę średnią ocen na koniec roku, była klasa IV. Gratulujemy! Najwyższa średnia ocen ucznia sięgnęła 5,36. Taką średnią zdobyli dwaj uczniowie Patryk Lewandowski z kl. VIIb i Dominik Majewski z kl. V. Obaj zdobyli Nagrodę Dyrektora. Świadectwa z wyróżnieniem otrzymało 17 uczniów. Pięcioro uczniów: Dominika Kosowska, Nikola Stasińska, Paula Zawadzka, Anna Meronk i Krzysztof Koziak, tak bardzo lubią naszą szkołę, że uzyskali w tym roku 100% frekwencję, co oznacza, że nie opuścili w całym roku ani jednej lekcji. Warto również dodać, że Krzysztof Koziak od pięciu lat, z roku na roku pobija ustanawiany przez samego siebie rekord.

Już teraz zaczynamy trzymać za Krzysia kciuki, aby w czerwcu przyszłego roku odebrał nagrodę po raz szósty. Największym sportowym sukcesem w tym roku szkolnym było zdobycie III miejsca w województwie przez reprezentację dziewczynek z kl. I w Turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" w piłce nożnej. Uczniowie czynnie brali udział w konkursach matematycznym, ortograficznym, plastycznych na szczeblu ogólnopolskim, wojewódzkim, powiatowym, gminnym oraz szkolnym.

Choć wszyscy cieszyli się z rozpoczynających się wakacji, to jednak na koniec uroczystego apelu polały się łzy. A to za sprawą pożegnania, odchodzącej na emeryturę Pani Ewy Nowak. Podziękowaniom nie było końca, krótki program artystyczny - niespodziankę, przygotowali obecni i byli wychowankowie Pani Ewy. Podziękowania za trud i lata pracy, a jednocześnie gratulacje i życzenia na "Nową Drogę Życia" składali uczniowie, rodzice a także dyrektor, koleżanki i koledzy z pracy. Dla wszystkich obecnych była to wzruszająca chwila. Jeszcze raz dziękujemy Pani Ewie i życzymy samych słonecznych dni.

Na trwające wakacje życzę wszystkim uczniom i pracownikom szkoły skąpanych w słońcu dni, uśmiechu nie schodzącego z twarzy, radości z odwiedzanych oraz nowo poznanych miejsc i aktywnego wypoczynku. Jednocześnie proszę o zachowanie ostrożności i rozwagi podczas podróży i wakacyjnych zabaw. Dbajcie o własne i innych bezpieczeństwo, tak abyśmy we wrześniu spotkali się w takim samym, ewentualnie większym gronie.

Miłego wypoczynku: Dyrektor Agnieszka Zasztowt