2018 08 24 suszaUwaga rolnicy!!!
Urząd Gminy Białogard, informuje iż zgodnie II raportem suszowym ogłoszonym przez System Monitoringu Suszy Rolniczej w Puławach całe województwo zachodniopomorskie jest zagrożone suszą. Wartości progowe krytycznego bilansu wodnego zostały przekroczone dla zbóż jarych i ozimych, w krzewach owocowych, truskawkach, częściowo w drzewach owocowych. Suszą objęte są szczególnie gleby słabe. Poszkodowani rolnicy, zainteresowani szacowaniem strat w swoich gospodarstwach, powinni złożyć wniosek o szacowanie szkód powstałych w uprawach rolnych w wyniku suszy rolniczej wraz z wymaganymi załącznikami.

Bieżące raporty publikowane są na stronie internetowej: http://www.susza.iung.pulawy.pl/
Wnioski należy składać w sekretariacie Urzędu Gminy Białogard ul. Wileńska 8, 78-200 Białogard, pok. nr 16 w godzinach pracy Urzędu.

Do wniosku prosimy dołączyć:
1. Kopia wniosku o przyznanie płatności obszarowych na bieżący rok składanego do ARiMR (dot. producentów rolnych korzystających z płatności obszarowych).

Załączniki:
Pobierz plik (Wzór wniosku.doc)Wzór wniosku.doc[ ]45 kB