OTWARCIE INWESTYCJI UNIJNEJ W GMINIE BIAŁOGARD   W sobotę 9 czerwca br. w Czarnowęsach Wójt Gminy Białogard – Jacek Smoliński wraz z przedstawicielką Urzędu Marszałkowskiego – Justyną Jakubowicz-Dziduch uroczyście dokonał otwarcia Sali Tradycji Rybackich. Dzięki dofinansowaniu ze środków unijnych powstała Sala Tradycji Rybackich i ścieżka edukacyjno-przyrodnicza -miejsce, które służyć będzie zarówno mieszkańcom jak i turystom do rekreacji oraz propagowania wiedzy z zakresu rybactwa, ekologii i kultywowania tradycji rybackich regionu. Mieszkańcy Gminy Białogard, a w szczególności mieszkańcy Czarnowęs, dzięki staraniom Wójta Jacka Smolińskiego zyskali dobrze wyposażone miejsce do ciekawego i bezpiecznego spędzania czasu.

Na placu przed Salą odbył się festyn dla mieszkańców Gminy. Występy na żywo, poczęstunek, mecz piłki siatkowej i zwiedzanie ścieżki przyrodniczo – edukacyjnej umiliły to czerwcowe upalne popołudnie.
   Projekt: „Utworzenie Sali Tradycji Rybackich w Czarnowęsach” Współfinansowany był z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” na lata 2014-2020. Koszt całego przedsięwzięcia to 207 tys. zł z czego dofinansowanie z Programu Rybactwo i Morze 2014-2020 wyniosło 176 tys. zł, zaś wkład własny Gminy wyniósł 31 tys. zł.

podziękowania dla sponsorów:

KAUFLAND