Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich Gminy Białogard „Liderka”   25 maja br. w lokalu gastronomicznym gospodyni Stanisławy Jakowicz w Podwilczu spotkały się zaproszone matki z terenu Gminy Białogard. Dzień Matki zorganizowany był w ramach zadań zleconych przez Wójta Gminy Białogard pn. „Upowszechnianie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego”. Zadanie realizowało Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich Gminy Białogard „Liderka”. To już tradycja, że na stołach pojawiły się domowe wypieki przygotowane przez członkinie aktywnie działające na terenie gminy Białogard. Przygotowany występ artystyczny dzieci dedykowany był dla wszystkich mam.

Pani Bibliotekarka Agnieszka Dziubińska wykonała z dziećmi kwiaty, którymi obdarowano wszystkie uczestniczki spotkania. Na zaproszenie Pani Prezes Stowarzyszenia- Jadwigi Majewskiej przybył Wójt Gminy Białogard Jacek Smoliński z mamą i Sekretarz Gminy-Alicja Kubiś. Kultywowanie tradycji ludowych, upowszechnianie właściwych wzorów postaw wśród mieszkańców to tylko część zadań jakich podejmuje się wykonać „Liderka”.K.D.