Od strażaka do olimpijczyka   Na przełomie marca i kwietnia, na terenie Gminy Białogard zrealizowany został projekt „Od strażaka do olimpijczyka”. Projekt finansowany był przez Fundację BGK, z grantów „Na dobry początek”. Głównym organizatorem było Stowarzyszenie Krzewienia Kultury Fizycznej i Bezpieczeństwa Pożarowego Ronin oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Białogardzie.

Projekt polegał na przeprowadzeniu zajęć sportowych dla dzieci w remizach Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Białogard. Spotkania odbyły się kolejno w OSP Rogowo, OSP Kościernica, OSP Stanomino i OSP Pomianowo. Zajęcia polegały na przeprowadzeniu konsultacji dietetycznych, zajęć sportowych z instruktorem i zabaw na torze strażackim. Druhowie OSP wcześniej przygotowali remizy i poczęstunek dla gości. W zajęciach udział brały również osoby niepełnosprawne co dodatkowo zintegrowało lokalne społeczeństwo. Całe zadanie wyciągnęło najmłodszych z domów dzieci licznie odwiedzały remizy. Każde dziecko po udanym starcie otrzymało koszulkę pamiątkową oraz dyplom potwierdzający udział w „działaniach ratowniczych” na torze Mini Firefighter Combat Challange. Całe zadanie opierało się na pracy osobowej i wkładzie własnym wolontariuszy za co należą się ogromne podziękowania dla strażaków KP PSP Białogard oraz wszystkich druhów OSP którzy zaangażowali się w realizację projektu.