50 REGIONALNY TURNIEJ RECYTATORSKI „PTAKI, PTASZKI I PTASZĘTA POLNE” - ELIMINACJE GMINNE   25 kwietnia 2018 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Stanominie przeprowadzono gminne eliminacje 50 Regionalnego Turnieju Recytatorskiego „Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne”. W eliminacjach wzięło udział 18 recytatorów ze szkół podstawowych położonych na terenie gminy Białogard. Jury po wysłuchaniu wszystkich utworów dokonało oceny prezentacji i wyłoniło laureatów konkursu. Laureatami eliminacji gminnych, którzy jednocześnie zakwalifikowali się do eliminacji powiatowych zostali:

- Dariusz Obszyński – Szkoła Podstawowa w Kościernicy,
- Marcelina Perkowska - Szkoła Podstawowa w Kościernicy,
- Gabriela Żak - Szkoła Podstawowa w Kościernicy,
- Małgorzata Miszczak - Szkoła Podstawowa w Rogowie,
- Sylwia Stasiorek - Szkoła Podstawowa w Rogowie,
- Hanna Kaczmarek - Szkoła Podstawowa w Kościernicy

Na turnieju gościła Sekretarz Gminy Białogard - Pani Alicja Kubiś, która na wstępie odczytała uczestnikom fragment pieśni Jana Kochanowskiego. Po ogłoszeniu wyników Pani Sekretarz wraz z Panią Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Ewą Juszczyk-Lachs wręczyły wszystkim uczestnikom konkursu dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Stanominie. Wszystkim uczestnikom, zaangażowanym nauczycielom oraz pozostałym osobom, które przyczyniły się do organizacji konkursu dziękujemy. Laureatom gratulujemy i zapraszamy na eliminacje powiatowe, które odbędą się 9-go maja w Tychowie. Organizatorem konkursu były Gminna Biblioteka Publiczna oraz Szkoła Podstawowa w Stanominie.

Marzena Potaczek