Poziomy recyklingu   Szanowni Mieszkańcy Gminy Białogard, w związku z obowiązkiem osiągnięcia przez Gminę Białogard w 2019 r. znacznie wyższego niż w latach ubiegłych, określonego przez Ministra Środowiska poziomu recyklingu, przygotowania do ponownego użycia papieru, metali, tworzyw sztucznych i szkła, przypominam o konieczności przekazywania do odbioru wszystkich odpadów komunalnych.

Nieosiągnięcie określonego przepisami prawa poziomu oznacza dla Gminy wysokie kary finansowe, które zostaną pokryte ze środków z opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi, wnoszonych przez Mieszkańców.

Pamiętajmy: duża ilość odpadów segregowanych = osiągnięcie wymaganego poziomu!

Przypominam o możliwości pozbycia się selektywnie gromadzonych odpadów komunalnych

w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, ul. Ustronie Miejskie 1 w Białogardzie - Zakład Wywozu Nieczystości „Ład-San”.

Przypominam również o trwającym konkursie „ZBIERAMY MAKULATURĘ - RATUJEMY DRZEWA”, którego szczegóły zamieszczone są na stronie internetowej Gminy Białogard (www.gmina-bialogard.pl).

Wójt Gminy Białogard

Jacek Smoliński