„Dziecko Potrafi” – „Zajączki, kurczaczki, baranki i boćki - Wiosenna Wielkanoc”   Wielkanoc - święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które chcemy przekazywać młodszym pokoleniom, a wiosna to czas radosny, na który czekają nie tylko dzieci. Jest to czas wiosenno wielkanocnych dekoracji.

Z tej okazji w dniach 16 i 23 marca br. Gminną Bibliotekę Publiczną w Stanominie odwiedziła grupa 6, 5 i 4 latków ze Szkoły Podstawowej w Stanominie, by uczestniczyć w warsztatach plastycznych. Dzieci wykonały wesołe baranki, kurczaczki, zajączki, wiosenne boćki, wysłuchały opowieści o tradycjach i zwyczajach świątecznych opowiedzianych przez Panie opiekunki Danusię i Kasię. Gotowe prace dzieci zabrały ze sobą, by udekorować swoje klasy przedszkolne.
Zajęcia przebiegały w miłej i serdecznej atmosferze, dziękuję za obecność i zaangażowanie.

Barbara Kacprowska