strażak

W marcu i kwietniu na terenie jednostek OSP Gminy Białogard, Stowarzyszenie „Ronin” wraz z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Białogardzie i studiem FitEska Białogard, realizuje projekt finansowany przez Bank Gospodarki Krajowej, p.t. „Od strażaka do olimpijczyka”. Projekt skierowany jest do najmłodszych mieszkańców gminy i ma zachęcić do uprawiania sportu oraz stosowania zdrowych nawyków żywieniowych. Przez cztery kolejne weekendy w remizach OSP w Rogowie, Kościernicy, Stanominie i Pomianowie odbędą się zajęcia sportowe dla dzieci. Mali strażacy będą mogli poćwiczyć pod okiem trenerów FiteEski Białogard, ubrać strój strażacki i przejść tor Firefighter Combat Challage. Dodatkowo w trakcie zajęć będzie można podyskutować o zdrowej diecie i odżywaniu najmłodszych. Uczestnictwo w zajęciach jest darmowe, każdy mały uczestnik otrzyma pamiątkową koszulkę, a za przejście strażackiego toru dyplom i certyfikat małego strażaka. Dorośli będą mogli sprawdzić swoją siłę na tzw. „Kaiserze”, dzięki czemu będzie można wyłonić najsilniejszego strażaka w jednostce, albo najsilniejszego mieszkańca miejscowości.

Na pierwsze spotkanie zapraszamy już w najbliższą sobotę, 24 marca 2018 roku, do remizy OSP w Rogowie. Jeszcze nie wiemy kiedy się rozpocznie spotkanie, ustalimy to w środę. Prosimy zaglądać na facebooka Ochotniczej Straży Pożarnej w Rogowie, tam podamy więcej szczegółów, w tym godzinę rozpoczęcia imprezy.