Dzień Kobiet w Gminie Białogard   W piątek 9-go marca w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Białogard spotkało się ponad 50 kobiet z terenu gminy Białogard, aby wspólnie świętować „Dzień Kobiet”. Wśród zaproszonych Pań były Panie dyrektorki szkół z Rogowa i Pomianowa, przedstawicielki Banku Spółdzielczego w Białogardzie, Urzędu Gminy – Pani Skarbnik Izabela Czaplejewska i Pani Sekretarz Gminy – Alicja Kubiś, „Liderki”, Kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Białogardzie Pani Monika Krokos oraz sołtyski wsi i radna Gminy Białogard Pani Aneta Drąg.

Spotkanie było przy kawie i cieście, a każda z Pań otrzymała piękną prymulę, które pochodziły od naszej „Liderki” Renaty Skrzydlińskiej z Łęczna.
Pan Jacek Smoliński wójt Gminy złożył Paniom życzenia jako jedyny przedstawiciel panów, których jednak zabrakło na tym spotkaniu.
Wynika z tego, że w gminie Białogard to KOBIETY są w większości.

Jadwiga Majewska
Prezes Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich