Rozpoczęcie realizacji projektu unijnego w Gminie Białogard   8 marca 2018 r. Wójt Gminy Białogard – Jacek Smoliński zawarł pierwszą umowę na potrzeby realizacji projektu „Utworzenie Sali Tradycji Rybackich w Czarnowęsach”. Przedmiotem umowy z firmą „Puls- Art” Z Połczyna Zdroju, reprezentowaną przez Pana Marka Buzanowskiego, jest dostawa mebli edukacyjnych, materiałów dydaktycznych i elementów dekoracyjnych. Realizacja projektu przebiega zgodnie z wytycznymi. Obecnie trwają prace nad kolejnymi etapami inwestycji.

W wyniku realizacji projektu powstanie Sala Tradycji Rybackich i ścieżka edukacyjno-przyrodnicza - miejsce, które służyć będzie zarówno mieszkańcom jak i turystom do rekreacji oraz propagowania wiedzy z zakresu rybactwa, ekologii i kultywowania tradycji rybackich regionu. Koszt całego przedsięwzięcia to 264 tys. zł z czego dofinansowanie z Programu Rybactwo i Morze 2014-2020 wyniesie 221 tys. zł, Gmina zaś zabezpieczyła w swoim budżecie na ten cel 43 tys. zł.
Pomyślna realizacja tego projektu wpłynie na poprawę infrastruktury rekreacyjnej i wypoczynkowej przeznaczonej na użytek mieszkańców Gminy Białogard i turystów. W maju 2018 planowane jest zakończenie inwestycji, której szczególnie oczekują mieszkańcy Czarnowęs.

Rozpoczęcie realizacji projektu unijnego w Gminie Białogard 1

Rozpoczęcie realizacji projektu unijnego w Gminie Białogard 2