PODSUMOWANIE  XXIII  SPORTOWEGO TURNIEJU MIAST I GMIN 2017

Wzorem lat poprzednich Zachodniopomorski Związek Towarzystw Krzewienia Kultury Fizycznej pod patronatem Marszałka województwa zachodniopomorskiego Olgierda Gemblewicza zorganizował w dniach 08-10 grudnia br. spotkanie z samorządowcami pod nazwą „Podsumowanie Sportowego Turnieju Miast i Gmin”.

Spotkanie to było doskonałą okazją do podziękowania wszystkim tym, którzy włożyli swój czas, trud i wysiłek aby już po raz XXIII ten turniej mógł odbyć się na terenach swoich miejscowości.
Celem przedsięwzięcia zorganizowanego w ramach IX Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich była promocja zdrowego i aktywnego trybu życia. Za przeprowadzenie wydarzenia odpowiadało Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich w Warszawie. Koordynacją działań na terenie województwa zachodniopomorskiego zajmował się Zachodniopomorski Związek Towarzystw Krzewienia Kultury Fizycznej w Szczecinie. Na organizację 23-ciej już edycji turnieju w regionie Urząd Marszałkowski przeznaczył 20 tys. zł.
Miło nam poinformować, że Gmina Białogard zdobyła I miejsce w Grupie III - Gminy powyżej 7,5 do 15 tysięcy mieszkańców otrzymując puchar i certyfikat uczestnictwa w Makroregionalnym Sportowym Turnieju Miast i Gmin 2017.