Sfinalizowanie II etapu projektu unijnego w Gminie Białogard   30 listopada 2017r. Wójt Gminy Białogard – Jacek Smoliński podpisał umowę o dofinansowanie projektu: „Utworzenie Sali Tradycji Rybackich w Czarnowęsach”. Umowa z Marszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego – Jarosławem Rzepą, została podpisana na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

W wyniku realizacji projektu powstanie Sala Tradycji Rybackich i ścieżka edukacyjno-przyrodnicza -miejsce, które służyć będzie zarówno mieszkańcom jak i turystom do rekreacji oraz propagowania wiedzy z zakresu rybactwa, ekologii i kultywowania tradycji rybackich regionu. Koszt całego przedsięwzięcia to 264 tys. zł z czego dofinansowanie z Programu Rybactwo i Morze 2014-2020 wyniesie 221 tys. zł, Gmina zaś zabezpieczy w swoim budżecie na ten cel 43 tys. zł.
   Pomyślna realizacja tego projektu wpłynie na poprawę infrastruktury rekreacyjnej i wypoczynkowej przeznaczonej na użytek mieszkańców Gminy Białogard i turystów. W maju 2018 planowane jest zakończenie inwestycji, której szczególnie oczekują mieszkańcy Czarnowęs.