WIECZÓR AUTORSKI  Z AGNIESZKĄ LINGAS-ŁONIEWSKĄ  W FILII GMINNEJ BIBLIOTEKI W STANOMINIE   Dnia 17 listopada br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Stanominie mieliśmy zaszczyt gościć na wieczorze autorskim polską pisarkę, autorkę i współautorkę ponad dwudziestu powieści dla dorosłych - Agnieszkę Lingas-Łoniewską. Wrocławianka, autorka powieści obyczajowych oraz romansów połączonych z kryminałem, zwana przez swych czytelników „Dilerką emocji”, zadebiutowała w 2010 roku powieścią „Bez przebaczenia”.

Sympatyczna, pozytywna zarażała przybyłych na spotkanie czytelników uśmiechem i humorem. Chętni mogli zaopatrzyć się w książki, ale przede wszystkim posłuchać o życiu autorki i jej interesująco rozwijającej się karierze pisarskiej, o jej niespełnionym marzeniu zostania nauczycielką, pracy w szkole oraz niekończących się pomysłach na nowe powieści. Przybyli goście poznali plany wydawnicze na rok 2018 i mogli zaopatrzyć się w książki autorstwa pisarki, które to chętnie dedykowała składając swój autograf.
   Padło dużo ciekawych przemyśleń i odpowiedzi na równie ciekawe pytania od publiczności.
   Spotkanie odbyło się przy współpracy Dyskusyjnego Klubu Książki z Książnicą Pomorską, Instytutem Książki, Biblioteką Narodową oraz Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa.
   Serdeczne podziękowania dla Wójta Gminy Białogard Jacka Smolińskiego oraz Sekretarza Gminy Alicji Kubiś za uczestnictwo w wieczorze autorskim oraz wsparcie w naszych działaniach. Wielkie podziękowania również dla wszystkich przybyłych gości.

Ewa Juszczyk-Lachs
Gminnej Biblioteki Publicznej w Stanominie