DOŻYNKI GMINNE 2017 - Stanomino

„Pragnę z tego miejsca podziękować za to, co gospodarze z pól zdołali zebrać pomimo różnych przeciwieństw, dziękujemy za determinację i wytrwały trud nieodmiennie towarzyszący pracy rolnika. Mamy świadomość, że pogoda i tego roku nie była zbyt łaskawa, wiosenne przymrozki, letnie nawałnice, ulewne deszcze wielu zniszczyły nadzieję na piękny urodzajny plon. Tym bardziej pragnę z tego miejsca podziękować Wam i Waszym rodzinom za włożony wysiłek w zbiór zboża, z którego ziaren powstaje mąka, a z niej CHLEB owoc tej pracy. To tradycja nas współtworzy, niosąc nam i zakorzeniając w nas wartości, które wyznawały, i którymi żyły pokolenia naszych przodków.

Świętujmy więc Dożynki, by w ten sposób wyrazić szacunek i wdzięczność ludziom rolniczego trudu, pracy wykonywanej na pożytek własny i innych”.

Tymi słowami Wójt Gminy Białogard Jacek Smoliński podziękował rolnikom w czasie uroczystości dożynkowych, jakie miały miejsce w dniu 26 sierpnia br. w miejscowości Stanomino, a które odbyły się dzięki olbrzymiemu zaangażowaniu pracowników Urzędu Gminy Białogard, pracownic Gminnej Biblioteki Publicznej i jej filii, świetlic wiejskich, Sołtysa Stanomina wraz z mieszkańcami, Państwowej Straży Pożarnej w Białogardzie, OSP w Stanominie, Dyrektora Spółki Almari Agro Sp. z o.o. oraz wielu innych osób i co istotne dzięki hojności sponsorów i darczyńców wymienionych poniżej.
Za Państwa obecność, za obecność wszystkich osób zaproszonych i tych którzy zechcieli zaproponowaną przez nas formą podziękować i świętować DZIĘKUJEMY.
Dziękujemy księżom celebrującym mszę świętą, uczniom Zespołu Szkół w Stanominie, którzy swoją piękną „nutą” wraz z nauczycielem Panem Tomaszem Trybusiem uświetnili uroczystość, Pani Aleksandrze Januszewskiej oraz Pani Dorocie Oszkiel i pracownikom Stowarzyszenia Integracji Społecznej „Droga” z Karlina, Panu Piotrowi Kozickiemu, Pani Katarzynie Hatłas- Ajkan for kids, Pani Magdalenie Niemczyk, Zarządowi NZOZ FOLK-MED i wielu innym osobom, sympatykom naszej Gminy, na których zawsze można liczyć.

Lista sponsorów i darczyńców
• Bank Spółdzielczy w Białogardzie
• Fundacja Wsparcia Opoka w Olsztynie
• ARRIVA BUS Transport Polska