Spotkanie z mieszkańcami gminy dotyczące możliwości uzyskania dofinansowania

z Programu Priorytetowego Czyste Powietrze.

W dniu 21 października br. w świetlicy wiejskiej w Redlinie odbyło się spotkanie z mieszkańcami gminy Białogard dotyczące możliwości otrzymania dofinansowania z Programu Priorytetowego Czyste Powietrze. Głównym prelegentem spotkania był doradca energetyczny z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki w Szczecinie, który przedstawił obecnym zasady otrzymania dofinansowania na wymianę starych, nieefektywnych źródeł ciepła tzw. kopciuchów na nowe oraz termomodernizację jednorodzinnych budynków mieszkaniowych. Omówione zostały również sposoby składania wniosków i rozliczania przedsięwzięć.

Uczestnicy spotkania mieli możliwość zadawania pytań i rozwiania wszelkich swoich wątpliwości.
W przyszłości planowane są kolejne prelekcje na temat
Czystego Powietrza, o których będziemy Państwa informować.

Osoby zainteresowanie otrzymaniem informacji na temat Programu Czyste Powietrze oraz mające trudności z wypełnieniem wniosku, zapraszamy do punktu konsultacyjno-informacyjnego, który działa w Urzędzie Gminy Białogard przy ul. Wileńskiej 8, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00 (telefon do kontaktu 94 312 11 62).