Narodowy Spis Powszechny |	| Ludności i Mieszkań 2021 $	10 porad spisowych dla seniorów 1.	Jeśli nie możesz spisać się samodzielnie przez Internet, zadzwoń na Infolinię spisową 22 279 99 99 i wybierz bezpieczny spis przez telefon. 2.	Chcąc skorzystać ze stanowiska do samospisu w gminie, pamiętaj o pandemii i aktualnych obostrzeniach. Zadzwoń i sprawdź, na jakich zasadach działa punkt spisowy. 3.	Podczas wypełniania formularza na stronie spis.gov.pl, uważnie i bez pośpiechu czytaj pytania i odpowiedzi. 4.	Sprawdź zaznaczone odpowiedzi i wpisane informacje, zanim przejdziesz na kolejną stronę formularza. 5.	Zastanów się, czy na pewno spisałeś współmieszkańców - zwłaszcza dzieci i osoby przebywające za granicą, ale nadal zameldowane pod Twoim adresem. 6.	Osoby pełnoletnie, których nie spisałeś będą mogły zrobić to same. Poinformuj je o tym. 7.	Jeśli zostałeś spisany przez współmieszkańca (małżonka), nie musisz logować się już do aplikacji spisowej - Twoje dane są już w systemie. 8.	Pamiętaj! Jeśli na końcu spisu potwierdzisz poprawność przekazanych danych, po zamknięciu aplikacji nie masz możliwości ich poprawienia. 9.	Jeśli wśród Twoich bliskich, sąsiadów, znajomych są osoby starsze, które J nie posiadają komputera, pomóż im bezpiecznie zrealizować obowiązek spisowy. 10.	Jeśli spisałeś się przez Internet (w domu lub punkcie spisowym) albo poprzez Infolinię spisową, zrealizowałeś tym samym swój obowiązek udziału w spisie i nikt nie ma prawa do Ciebie zadzwonić w tej sprawie. Spis trwa do 30 września! OO Liczymy się x - DLA POLSKI! GUS NSP 2021