W dniu 17 czerwca br. Powiatowa Straż Pożarna w Białogardzie na wniosek Wójta Gminy Białogard wezwana została do usunięcia gniazda pszczół, które usadowiły się
w kominie na budynku Urzędu Gminy Białogard przy ul. Wileńskiej. Jako właściciel budynku Wójt ma obowiązek zapewnić w nim bezpieczeństwo, dlatego w trosce o interesantów oraz pracowników przebywających w budynku, konieczna była szybka interwencja.

Osy, szerszenie i pszczoły mogą być niebezpieczne. Jad tych owadów dla niektórych osób może okazać się śmiertelny. Czasami wystarczy tylko jedno ukąszenie, aby doszło do wstrząsu
i potrzebna była pomoc medyczna.

Dlatego właśnie należy uważać na te owady w naszym najbliższym otoczeniu.

Osobom uczulonym na jad owadów przypominamy, że ta pora roku z piękną pogodą sprzyja obecności owadów w naszym otoczeniu. Warto więc, aby w razie ukąszenia bliscy wiedzieli, w jaki sposób udzielić ukąszonej osobie pomocy, oraz że nie należy zwlekać z wezwaniem pomocy medycznej.

Dziękujemy PSP w Białogardzie za profesjonalną pomoc. (A.K.)

Wóz strażacki z podnośnikiem, w koszu którego są Strażacy usuwający gniazdo pszczół z komina budynku Urzędu Gminy.Strażacy PSP w Białogardzie w kombinezonach zabezpieczających przed ukąszeniem pszczół.