SPOTKANIE AUTORSKIE

W dniu 8 czerwca 2021 r. Gminną Bibliotekę Publiczną w Stanominie odwiedzili szczególni goście - Robert Górski i Monika Sobień-Górska, autorzy książki „Jak zostałem Prezesem”.

Oprócz ciekawej historii prywatnego życia Państwa Górskich dowiedzieliśmy się również wielu kwestii dotyczących życia zawodowego Pani Moniki i Pana Roberta. W trakcie spotkania nie zabrakło pytań dotyczących „Ucha Prezesa”, serialu komediowo-politycznego, który mogliśmy oglądać w Internecie. Goście zdradzili niektóre ciekawostki dotyczące obsady aktorów przy produkcji tego serialu. Dowiedzieliśmy się też, że być może obejrzymy go jako film fabularny. Jak wiemy Robert Górski i jego Kabaret Moralnego Niepokoju od niemal 30 lat bawią publiczność tekstami na różne tematy. Obecnie pracują nad nowym programem. Poznaliśmy kulisy powstania książki „Jak zostałem Prezesem”, napisanej przez Panią Monikę, która przedstawia okoliczności powstania serialu „Ucho Prezesa”.

W czasie spotkania odbyła się promocja książki Pani Moniki Sobień – Górskiej pt. „Ukrainki”. Autorka przybliżyła nam spostrzeżenia Ukrainek pracujących w Polsce, na temat rodzin
u których pracują. Niejednokrotnie są to bardzo bogate rodziny z wieloma problemami, które są nieszczęśliwe, nieumiejące docenić tego co posiadają.

Przeżyliśmy wspaniałe popołudnie z udziałem wyjątkowych gości.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Instytut Książki i Dyskusyjne Kluby Książki.

Barbara Kacprowska.

20210608 15220020210608 161014