Program „Czyste powietrze”

Gmina Białogard podpisała porozumienie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie w zakresie realizacji programu „Czyste Powietrze”.

Głównym celem programu jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę starych, nieefektywnych źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych.

Realizacja programu: lata 2018-2029
• Podpisywanie umów do: 31.12.2027 r.
• Zakończenie wszystkich prac objętych umową do: 30.06.2029 r.

cp

W nowej wersji Programu obowiązują dwa poziomy

dofinansowania:

• podstawowy poziom dofinansowania – dotacja do 30% kosztów kwalifikowalnych (dochody roczne wnioskodawcy, nie mogą przekroczyć 100000,00 zł),

• podwyższony poziom dofinansowania – dotacja do 60% kosztów kwalifikowalnych (dla wnioskodawców, których miesięczny dochód na jednego członka w gospodarstwie domowym nie przekracza:
    – 1 400,00 zł w gospodarstwie wieloosobowym,
    – 1 960,00 zł w gospodarstwie jednoosobowym.

Program Czyste Powietrze skierowany jest do osób fizycznych, które są:

• właścicielami budynku mieszkalnego jednorodzinnego

• lub wydzielonego w takim budynku lokalu mieszkalnego z wyodrębnioną księgą wieczystą.

Osoba fizyczna, która zamierza złożyć wniosek o przyznanie podwyższonego poziomu dofinansowania powinna uzyskać zaświadczenie o wysokości przeciętnego miesięcznego dochodu przypadającego na jednego członka gospodarstwa domowego.

W Gminie Białogard zaświadczenia wydawane są przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Białogardzie, ul. Wileńska 8.

Wniosek o przyznanie dofinansowania należy złożyć w w formie elektronicznej przez Portalu Beneficjenta oraz przesłać w wersji papierowej na adres: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, Biuro Koszalin ul. Zwycięstwa 111, 75-601 Koszalin.

Pomoc w wypełnianiu wniosku i kompletowaniu dokumentów można uzyskać w Urzędzie Gminy Białogard.

• Stanowisko pracy ds. realizacji programu “Czyste powietrze”

w godzinach od 7.30 do 14.30.

Więcej informacji na temat Priorytetowego Programu „Czyste Powietrze”
www.czystepowietrze.gov.pl
www.wfos.szczecin.pl.

Załączniki:
Pobierz plik (CZP-Broszura-210x210-rewers-pazdziernik-2020-uproszczone.pdf)Broszura[ ]190 kB