Uczta literacka z Agnieszką Walczak – Chojecką w Stanominie

20 sierpnia 2020 r. miłośników książek i czytania odwiedziła Pani Agnieszka Walczak – Chojecka, autorka powieści obyczajowych. Dwugodzinne spotkanie odbyło się w plenerze, na placu przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Stanominie. Autorka opowiadała o swoich książkach, o tym jak powstawały, o ich bohaterach, o zamiłowaniu do podróży, i skąd czerpie tematy do swoich powieści.

Kilka lat Pani Agnieszka mieszkała w Belgradzie, zajmowała się tłumaczeniami z języka serbskiego, stąd jej miłość do Bałkanów. W dorobku pisarskim posiada osiem powieści:

„Saga Bałkańska” – 3 tomy, „Gdy zakwitną poziomki”, „Dziewczyna z Ajutthai”, „Włoska symfonia”, „Królowa gwiazd”, „Naprawdę jaki jesteś”.

W czasie spotkania autorka przeczytała kilka fragmentów swoich książek, odpowiadała na pytania uczestników, a na zakończenie składała autografy na książkach i ręcznie wykonanych zakładkach z jej biografią. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki programu realizowanego i finansowanego przez Instytut Książki.

Barbara Kacprowska