POWRÓT DO SZKOŁY!!! 21 sierpnia br. w Urzędzie Gminy Białogard odbyło się spotkanie z dyrektorami szkół z terenu naszej Gminy, podczas którego omówione zostały tematy nurtujące nas wszystkich, a dotyczące m.in. rozpoczęcia nowego roku szkolnego w czasie nadal obowiązujących obostrzeń związanych z COVID-em 19.

zdj

Uczniowie i nauczyciele, po tak długiej przerwie, nie tylko wakacyjnej, wracają do szkół. Odgórnie przygotowane zostały wytyczne, na bazie których dyrektorzy opracowali procedury obowiązujące w poszczególnych placówkach.
Należy zaznaczyć, że uczniowie nie będą musieli nosić w klasach maseczek. Obowiązek zasłaniania nosa i ust będzie jednak dotyczył osób trzecich, przychodzących z zewnątrz do budynku szkoły.
Dowozy dzieci będą odbywały się tak jak w latach poprzednich, jednak uczniowie muszą w trakcie jazdy zakrywać usta i nos maseczką. Wielu rodziców boi się wysłania dzieci do szkół. Jednak pozostawienie zdrowego ucznia w domu może być odebrane jako brak realizacji obowiązku nauki. W takim przypadku rodzice mogą zapłacić karę pieniężną nawet do 10 tys. zł. 10 zasad dla ucznia, do których każdy powinien się stosować:
1. Masz gorączkę, kaszel lub inne objawy choroby, zostań w domu
2. Często myj ręce
3. Nie dotykaj oczu, ust i nosa
4. Zrezygnuj z podawania ręki na powitanie
5. Uważnie słuchaj poleceń nauczyciela
6. Używaj tylko własnych przyborów szkolnych
7. Spożywaj swoje jedzenie i picie
8. Unikaj kontaktu z większą grupą uczniów, np. podczas przerw
9. Jeżeli czujesz się źle lub obserwujesz u siebie objawy chorobowe, natychmiast poinformuj o tym nauczyciela
10. Przestrzegaj zasad bezpieczeństwa na lekcjach.