Sukces uczennicy z Pomianowa   4 marca na hali AWF w Gdańsku odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Zachodniego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Kyokushin Karate z udziałem 170 zawodników z 22 ośrodków. W ramach Mistrzostw Makroregionu odbyły się walki w 8 kategoriach oraz w konkurencji kata. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym shihan Zdzisław Niedźwiedź.


   W zawodach udział wzięła także białogardzianka Wiktoria Szumska. Zawodniczka Koszalińskiego Klubu Karate Kyokushin, którego trenerem jest sensei Andrzej Kłujszo IV Dan, uczennica pierwszej klasy Gimnazjum w Pomianowie zdobyła dwa medale, srebrny w konkurencji kumie WKF Open (walki ) oraz brązowy w kategorii Kata Juniorki Młodsze.
   Podczas gdańskich mistrzostw po raz pierwszy zostały rozegrane konkurencje w systemie walki WKF. Był to doskonały wstęp do przygotowań wybranych zawodników do startu w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio 2020. Decyzja Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego o włączeniu Karate do grona dyscyplin olimpijskich na pewno przyczyni się do dalszego rozwoju Karate Kyokushin.
   Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Sukces uczennicy z Pomianowa