DZIEŃ KOBIET   8 marca br. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Białogard miało miejsce niezwykłe spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Na zaproszenie Prezes Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich Gminy Białogard „LIDERKA” Pani Jadwigi Majewskiej przybyło ponad 50 gości. W spotkaniu uczestniczył Wójt Gminy Białogard pan Jacek Smoliński, który wręczył wiązankę kwiatów na ręce pani Prezes oraz złożył życzenia wszystkim przybyłym Paniom. W tym dniu, każda z pań otrzymała pięknie kwitnącą doniczkową „prymulkę”, poczęstowana została wypiekami przygotowanymi przez gospodynie ze Stowarzyszenia. Zastępca wójta Alicja Kubiś również dołączyła do życzeń i zaprosiła do dalszej współpracy poprzez promowanie zadań realizowanych przez mieszkanki naszej gminy. Zbliżające się święta wielkanocne i tradycje z tym świętem związane to zaproszenie do kolejnego działania pracowitych pań.
   W spotkaniu wzięła udział również skarbnik gminy Białogard Pani Izabela Czaplejewska, dyrektorki szkół gminnych, radne Rady Gminy, sołtyski, delegat Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej Adam Bartman oraz zaproszone kobiety. Cała uroczystość nie mogłaby się odbyć bez wsparcia otrzymanego z Urzędu Gminy Białogard. Stowarzyszenie przystąpiło do otwartego konkursu ofert pn. „Upowszechnianie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego” przedstawiając swój projekt i otrzymało dotację na ten cel. Duży wkład, a przede wszystkim zaangażowanie miały członkinie prężnie działające w Stowarzyszeniu. Pod przewodnictwem pani prezes, kobiety organizują spotkania, dekorują sale, stoły, pieką tradycyjne ciasta oraz częstują coraz to nowszymi wypiekami. Wspólne spotkania zacieśniają więzi, zarażają pasją i pomysłami, a co najważniejsze zachęcają do kolejnych spotkań w tak licznym i sympatycznym gronie.

 

Karolina Dudkiewicz