Ferie ze Strażakami   Tegoroczne ferie były bardzo pracowite dla strażaków ochotników z gminy Białogard. Na szczęście wspomniana aktywność druhów nie dotyczy wyjazdów do zdarzeń, ale działań profilaktycznych skierowanych do dzieci i młodzieży. Prawie wszystkie nasze jednostki włączyły się do działań profilaktycznych i wspólnie z innymi instytucjami, zajmującymi się wychowaniem wiejskich dzieci, organizowały spotkania mające na celu pokazanie w jaki sposób należy się zachowywać w sytuacjach niebezpiecznych, co robić aby ich uniknąć i jak zgłaszać je pod numery alarmowe. Nie zabrakło także opowieści o pracy strażaka, oglądania sprzętu pożarniczego, przymierzania mundurów, nauki udzielania pierwszej pomocy i zwykłych zabaw, które pozwoliły dzieciom miło spędzić czas. Strażacy do spotkań czerpali materiały z wielu dostępnych obecnie w internecie programów i akcji. Były to m. n. „Czad i ogień – obudź czujność”, „Bezpieczny dom” czy „Razem bezpieczniej”, które znaleźć można na stronie Komendy Głównej PSP. Są tam materiały, które mogą bardzo ułatwić pracę i uatrakcyjnić zajęcia, także warto tam zajrzeć. Oczywiście nic nie zastąpi własnych umiejętności i doświadczeń oraz umiejętnego podejścia do młodego człowieka, ale warto korzystać także z przygotowanych materiałów dydaktycznych. Zajęcia w Białogórzynie przeprowadzono dwukrotnie w dniach 20 i 25 lutego na terenie świetlicy wiejskiej. Zajęcia w Kościernicy odbyły się w dniu 16 lutego także na świetlicy wiejskiej. Strażacy z Pomianowa zorganizowali aż 4 pogadanki, z czego dwie w świetlicy w Pomianowie (16 i 23 lutego), a kolejne dwie w świetlicy w Buczku (17 i 22 lutego). Osp w Rogowie wspólnie z miejscową biblioteką i w jej pomieszczeniach zorganizowała zajęcia 10 lutego, a 14 lutego Walentynkowy Bal w remizie. Natomiast strażacy ze Stanomina, również we współpracy ze „swoją” biblioteką, mieli spotkanie z dziećmi w dniu 14 lutego. Zapraszamy wszystkie placówki do współpracy z miejscowymi jednostkami OSP, myślę, że wspólne organizowanie spotkań to krok we właściwą stronę i z pożytkiem dla wszystkich, a szczególnie dla dzieci.